DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Праці вчених кафедр >
Кафедра рослинництва >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/2981

Название: Удосконалення основних складових адаптивної вирощування сої в східному Лісостепу України
Авторы: Міхєєв В. Г.
Огурцов Є.М.
Клименко І.В.
Бєлінський Ю.В.
Ключевые слова: соя
, мінеральні добрива
основний обробіток ґрунту
сівба
регулятори росту
зрошення
десикація
Дата публикации: 2018
Издатель: Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Огурцов Є.М., Міхєєв В. Г., Клименко І. В., Бєлінський Ю. В. Удосконалення основних складових адаптивної вирощування сої в східному Лісостепу України. Вісник Харківського нац. аграр. ун-ту (Сер. „Росинництво, селекція і насінництво, плодоовочівництво і зберігання”). Харків, 2018. № 1. С. 173-189. Висвітлено результати багаторічних досліджень впливу мінеральних добрив, способів основного обробітку ґрунту, сівби сучасними сівалками, оброблення насіння регуляторами росту рослин та передзбирального підсушування сортів сої різних груп стиглості на фізичні властивості ґрунту, польову схожість рослин, наростання листової поверхні, формування симбіотичної активності, елементи структури врожаю, урожайність і якість насіння сої. Для основного обробітку ґрунту застосовували відвальну оранку на глибину 20–22 см, яка забезпечує оптимальну щільність орного шару, нагромадження більшої кількості вологи та поліпшує умови для розвитку і функціонування бульбочкових бактерій на кореневій системі сої. Для підвищення польової схожості насіння сої, поліпшення фотосинтетичного та симбіотичного процесів у посівах та реалізації потенційних урожайних можливостей сортів Романтика і Аннушка застосовували широкорядний спосіб сівби сівалкою типу „Моріс Контоур Дріл‖ із шириною міжрядь 30 см, обладнаною сошниками культиваторного типу, які створюють якісне насіннєве ложе і формують рядок завширшки 10–12 см. Передпосівну інокуляцію поєднували з обробленням насіння регуляторами росту рослин. Використання системи краплинного зрошення дає змогу підвищити врожайність насіння до 2,4 т/га та рентабельність вирощування до 180 %. З метою забезпечення гарантованого використання сої як попередника озимих зернових культур використовували ультраскоростиглі сорти сої типу Аннушка. За вологих умов у період збирання проводили десикацію або в період формування бобів-сенікацію посівів для прискорення передзбирального достигання.
Серия/номер: рослинництво;
Аннотация: Висвітлено результати багаторічних досліджень впливу мінеральних добрив, способів основного обробітку ґрунту, сівби сучасними сівалками, оброблення насіння регуляторами росту рослин та передзбирального підсушування сортів сої різних груп стиглості на фізичні властивості ґрунту, польову схожість рослин, наростання листової поверхні, формування симбіотичної активності, елементи структури врожаю, урожайність і якість насіння сої. Для основного обробітку ґрунту застосовували відвальну оранку на глибину 20–22 см, яка забезпечує оптимальну щільність орного шару, нагромадження більшої кількості вологи та поліпшує умови для розвитку і функціонування бульбочкових бактерій на кореневій системі сої. Для підвищення польової схожості насіння сої, поліпшення фотосинтетичного та симбіотичного процесів у посівах та реалізації потенційних урожайних можливостей сортів Романтика і Аннушка застосовували широкорядний спосіб сівби сівалкою типу „Моріс Контоур Дріл‖ із шириною міжрядь 30 см, обладнаною сошниками культиваторного типу, які створюють якісне насіннєве ложе і формують рядок завширшки 10–12 см. Передпосівну інокуляцію поєднували з обробленням насіння регуляторами росту рослин. Використання системи краплинного зрошення дає змогу підвищити врожайність насіння до 2,4 т/га та рентабельність вирощування до 180 %. З метою забезпечення гарантованого використання сої як попередника озимих зернових культур використовували ультраскоростиглі сорти сої типу Аннушка. За вологих умов у період збирання проводили десикацію або в період формування бобів-сенікацію посівів для прискорення передзбирального достигання.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/2981
Располагается в коллекциях:Кафедра рослинництва

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
13.pdf560.81 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь