DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Праці вчених кафедр >
Кафедра лісівництва >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/2599

Название: Вплив седаксану на ріст і стійкість сіянців сосни звичайної до інфекційного вилягання та ґрунтової посухи.
Авторы: Карпець Ю.В.
Шкляревський М. А.
Ключевые слова: Pinus sylvestris
седаксан
інфекційне вилягання
посуха
ріст
стійкість
Дата публикации: 2019
Издатель: Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Карпець, Ю.В., Шкляревський, М.А. Вплив седаксану на ріст і стійкість сіянців сосни звичайної до інфекційного вилягання та ґрунтової посухи. Вісн. Харків. нац. аграрн. ун-ту. Сер. Біологія, 2019, Вип. 2(47) : 82-91.
Серия/номер: лісівництво;
Аннотация: Седаксан (суміш транс- і цис-ізомерів N-[2-(1,1’-біциклопропіл)-2-ілфеніл]-3-(дифторометил)-1-метил-1-H-піразол-4-карбоксаміду) – синтетична речовина із чітко вираженими фунгіцидними властивостями. Є відомості не лише про його контактну дію, а й про системний вплив за рахунок поглинання одними органами рослин і транспортування через провідні тканини до інших органів. На ряді видів трав’янистих культурних рослин встановлений його позитивний вплив на їх стійкість не тільки до грибних хвороб, а й до абіотичних стресорів. Водночас можливі ефекти седаксану на деревних (у тому числі хвойних) залишаються недослідженими. Малодослідженою є і феноменологія фізіологічних ефектів седаксану на рослини взагалі. Вивчали вплив передпосівної обробки насіння седаксаном на стійкість сіянців сосни звичайної (Pinus sylvestris L.) до інфекційного вилягання (на природному інфекційному фоні) та ґрунтової посухи (зниження відносної вологості ґрунту до 25-30% від повної вологоємності). Встановлено значне підвищення стійкості до інфекційного вилягання за обробки насіння седаксаном в концентраціях діапазону 0,01-1 г/л. За умов дії 10-денної посухи передпосівна обробка насіння седаксаном у цьому ж діапазоні концентрацій позитивно впливала на показники лінійного росту рослин, підвищувала накопичення рослинами сирої і сухої мас, підвищувала оводненість та зменшувала водний дефіцит. Зроблено висновок про перспективність використання седаксану для підвищення стійкості сіянців сосни звичайної до біотичних і абіотичних стресорів. Обговорюються можливі механізми його стрес-протекторної дії.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/2599
Располагается в коллекциях:Кафедра лісівництва

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
2019. 2(47) - Karpets_Shkliarevskyi - KhNAU.pdf524.26 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь