DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Праці вчених кафедр >
Кафедра лісівництва >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/2598

Название: Антиоксидантные эффекты фунгицида седаксана при действии осмотического стресса на проростки кукурузы.
Авторы: Шкляревський М.А.
Швиденко М.В.
Лугова Г.А.
Ястреб Т.О.
Карпець Ю.В.
Колупаєв Ю.Є.
Ключевые слова: Zea mays
осмотичний стрес
стійкість
окиснювальний стрес
антиоксидантна система
осмопротекторна система
Дата публикации: 2019
Издатель: Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Шкляревський, М.А., Швиденко, М.В., Лугова, Г.А., Ястреб, Т.О., Карпець, Ю.В., Колупаєв, Ю.Є. Антиоксидантные эффекты фунгицида седаксана при действии осмотического стресса на проростки кукурузы. Вісн. Харків. нац. аграрн. ун-ту. Сер. Біологія, 2019, Вип. 1(46) : 54-62.
Серия/номер: лісівництво;
Аннотация: Досліджували вплив фунгіциду седаксан (інгібітор сукцинатдегідрогенази – суміш транс- і цис-ізомерів N-[2-(1,1’-біциклопропіл)-2-ілфеніл]-3-(дифторометил)-1-метил-1-H-піразол-4-карбоксаміду) на стійкість проростків кукурудзи (Zea mays L.) різних генотипів до осмотич-ного стресу (пророщування насіння на 9% розчині ПЕГ 6000). Найвища чутливість до нестачі вологи виявлялася у гібрида PR38N86, дещо менша – у гібрида Ротанго, найбільшу стійкість до зневоднення виявляв гібрид Аріоссо. Обробка насіння седаксаном в концентраціях 0,1 і 1 мг/мл істотно пом'якшувала негативний вплив осмотичного стресу на накопичення біомаси пагонів і коренів. Позитивний вплив седаксану на нестійкі гібриди був помітнішим. Під впливом осмотичного стресу в проростках кукурудзи всіх трьох генотипів підвищувався вміст продукту пероксидного окиснення ліпідів малонового діальдегіду. Обробка седаксаном значно зменшувала прояв окиснювального стресу. У стресових умовах у гібридів Аріоссо і PR38N86 відзначалося підвищення активності супероксиддисмутази, обробка насіння седак-саном нівелювала цей ефект. Активність каталази за осмотичного стресу підвищувалася тіль-ки у гібрида PR38N86, при цьому седаксан не впливав на величини активності ферменту. Під впливом осмотичного стресу в проростках накопичувався пролін, найбільшою мірою у стій-кого гібрида Аріоссо, у гібридів Аріоссо і Ротанго відначалося також деяке збільшення вмісту цукрів. Обробка насіння фунгіцидом седаксан не впливала на ці показники. Зроблено висно-вок, що седаксан чинить на проростки кукурудзи антиоксидантну дію, можливо, пов'язану з пригніченням сукцинатдегідрогенази, яка вважається одним із джерел утворення активних форм кисню в мітохондріях в умовах стресу.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/2598
Располагается в коллекциях:Кафедра лісівництва

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
2019. 1(46) - KhNAU.pdf293.53 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь