DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Праці вчених кафедр >
Кафедра педагогіки, психології та права >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/2195

Название: Практикум з психології : навчальний посібник
Авторы: Євсюков О.Ф.
Ляшко І.А.
Ключевые слова: психологія
психологічні прийоми
Дата публикации: 2020
Издатель: Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Практикум з психології : навчальний посібник / О. Ф. Євсюков, І.А. Ляшко; за ред. О. Ф. Євсюкова; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В. В. Докучаєва. – Xарків, 2020. – 92 с.
Серия/номер: психологія;
Аннотация: Знання психології створює базу для саморозвитку та впливу на інших людей, підвищення ефективності власної професійної діяльності, найповнішого використання особистісного потенціалу людини, налагодження стосунків між членами трудового колективу та між людиною і технікою, щоб запобігти техногенним та екологічним катастрофам. Психологічні знання необхідні для глибшого розуміння себе та інших, самовдосконалення, пристосування до змін у навколишньому середовищі. Без саморозвитку людина не відповідає вимогам сучасності, не може самореалізуватися в суспільстві. Саме вивчення та дослідження особистості здійснюється за допомогою психологічної діагностики. Психодіагностика функціонує і набуває свого розвитку на перетині теоретичної, експериментальної та прикладної психології, а також на межі психологічної науки і практики. Вона є одним з необхідних засобів проведення науково- психологічних досліджень. Практика застосування методів психодіагностики пов’язана з розвитком необхідності оцінки властивостей людей, їх індивідуальних пізнавальних, емоційно-вольових, характерологічних та інших особливостей, рівня розвитку здібностей, мотивації до виконання особистісних, професійних або творчих задач. Найчастіше застосовується психодіагностика в наступних сферах соціальної практики: розстановка кадрів, профвідбір, профорієнтація; оптимізація навчання і виховання; прогнозування соціальної поведінки; судовопсихологічна експертиза; консультативна, психотерапевтична допомога; проблема особистості та міжособистісних взаємин; спортивні досягнення; виробництво, бізнес тощо. Кожен фахівець повинен не лише знати свою професію, але й розумітися в людях, вміти налагоджувати міжособистісні стосунки, створювати сприятливий психологічний клімат у колективі тощо. Тому знання з області психології покликані допомогти майбутньому фахівцеві розібратися з проблемами людини, її місця в суспільстві, спонукати до професійного та особистісного самовдосконалення. Результати психодіагностики можуть 5 використовуватися для розробки прогностичних, корекційних, профілактичних та інших програм. Тому даний практикум з психології розрахований на психологічну діагностику особистості студента з метою самопізнання, виявлення причин окремих недоліків, прогнозу розвитку та визначення шляхів розвитку, корекції та самовдосконалення. Робота з практикумом передбачає проведення психодіагностичних методик, заповнення психологічного портрету особистості та визначення програми саморозвитку та вдосконалення її.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/2195
Располагается в коллекциях:Кафедра педагогіки, психології та права

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
55555.pdf1.15 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь