DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Вісник Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва >
Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.39 >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/1923

Название: Влияние фунгицида Седаксан на устойчивость растений пшеницы (Triticum aestivum L.) различных экотипов к почвенной засухе
Авторы: Карпець Юрій Вікторович
Колупаєв Юрій Євгенович
Ястреб Тетяна Олегівна
Лугова Ганна Арнольдівна
Заярна Олена Юріївна
Ключевые слова: Triticum aestivum
посухостійкість
Седаксан
ростові процеси
фотосинтетичні пігменти
Дата публикации: 2016
Издатель: Вісник Харківського національного аграрного університета ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Карпец Ю. В., Колупаев Ю. Е., Ястреб Т. О., Луговая А. А., Заярная Е. Ю. Влияние фунгицида Седаксан на устойчивость растений пшеницы (Triticum aestivum L.) различных экотипов к почвенной засухе // Вісник Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2016. – Вип. 3 (39). 39–47 С.
Серия/номер: Біологія;Вип. 3 (39)
Аннотация: Досліджували вплив передпосівної обробки насіння фунгіцидним препаратом Седаксан (інгі-бітор сукцинатдегідрогенази) на посухостійкість рослин озимої пшениці (Triticum aestivum L.) сортів Досконала, Новокиївська і Бунчук на ранніх фазах розвитку. Ґрунтова посуха, створювана зменшенням норми поливу (зниження вмісту води в ґрунті до 25-30% від ПВ), викликала помітне пригнічення накопичення біомаси та лінійного росту коренів і пагонів ро-слин сортів Досконала та Новокиївська, а також зниження вмісту фотосинтетичних пігментів у листках. Рослини сорту Бунчук, що належить до степового екотипу, були менш чутливі до посухи. Обробка Седаксаном в концентрації 0,1 мг/мл істотно не впливала на ріст рослин і вміст фотосинтетичних пігментів у листках за нормального зволоження. У той же час під впливом фунгіцидного препарату зменшувалося спричинюване посухою інгібування росту надземної частини рослин і особливо коренів. Також обробка насіння Седаксаном сприяла збереженню вмісту хлорофілів і каротиноїдів у листках рослин за умов посухи. Більш поміт-но стрес-протекторна дія фунгіциду виявлялася у рослин сортів Досконала та Новокиївська. Обговорюються можливі механізми позитивного впливу препарату на посухостійкість рослин пшениці.
Описание: Стаття опублікована в Віснику Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2016. – Вип. 3 (39)
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1923
ISSN: 1992-4917
Располагается в коллекциях:Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.39

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
2016.03.039-047.Karpets_et_al.pdf753.82 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь