DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Праці вчених кафедр >
Кафедра ботаніки та фізіології рослин >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/1802

Название: Активні форми кисню, антиоксиданти і стійкість рослин до дії стресорів.
Авторы: Колупаєв Юрій Євгенович
Карпець Юрій Вікторович
Ключевые слова: монографія
антиоксиданти
стресори
біологічні ефекти активних форм кисню
стійкість рослин
Дата публикации: 2019
Издатель: Київ. Логос.
Библиографическое описание: Колупаєв Ю.Є., Карпець Ю.В. Активні форми кисню, антиоксиданти і стійкість рослин до дії стресорів. Київ: Логос, 2019. 277 с.
Аннотация: У монографії узагальнено сучасні відомості про механізми утворення і біологічні ефекти активних форм кисню в рослинній клітині. Розглядаються їх ушкоджуючі і сигнальні ефекти, взаємодія з іншими посередниками, роль в трансдукції гормональних сигналів і розвитку стійкості рослин до дії стресорів. Наводяться класифікація і детальна характеристика ферментативних і низькомолекулярних антиоксидантів, дані про їх функціональну взаємодію один з одним і участь в процесах клітинного сигналінгу. Охарактеризовано особливості функціонування антиоксидантної системи за дії на рослини абіотичних стресорів різної природи (гіпо- і гіпертермії, зневоднення, засолення, важких металів). Аналізуються підходи до регуляції стану антиоксидантної системи рослин за допомогою екзогенних антиоксидантів, сигнальних посередників і стресових фітогормонів, а також шляхом генетичної трансформації. Зроблено висновок, що взаємодія між про- та антиоксидантами лежить в основі регуляції стійкості рослин до стрес-факторів різної природи.
Описание: Монографія розрахована на фахівців в галузі фізіології, біохімії та клітинної біології рослин і суміжних наук, а також викладачів і студентів вищих навчальних закладів.
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1802
ISSN: 978-617-7446-94-0
Располагается в коллекциях:Кафедра ботаніки та фізіології рослин

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
Kolupaev_Karpets-2019-ROS.pdf4.15 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь