DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Вісник Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва >
Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.41 >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/1636

Название: Triticum dicoccum (Schrank) Schuebl.: походження, біологічна характеристика й перспективи використання в селекції та сільському господарстві
Авторы: Бабенко Л. М.
Рожков Р. В.
Парій Я. Ф.
Парій М. Ф.
Водка М. В.
Косаківська І. В.
Ключевые слова: Triticum dicoccum
плівчаста пшениця
голозерна пшениця
філогенія
геном пшениці
господарсько-цінні ознаки
селекційний процес
Дата публикации: 2017
Издатель: Вісник Харківського національного аграрного університета ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Бабенко Л. М., Рожков Р. В., Парій Я. Ф., Парій М. Ф., Водка М. В., Косаківська І. В. Triticum dicoccum (Schrank) Schuebl.: походження, біологічна характеристика й перспективи використання в селекції та сільському господарстві // Вісник Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2017. – Вип. 2 (41). – С. 92-102.
Серия/номер: Біологія;Вип.2(41).
Аннотация: Інтенсивна селекція, спрямована на підвищення урожайності, спричинила значне збіднення генофонду пшениці, що спонукало науковців до пошуку природних джерел господарсько-цінних ознак для її поліпшення. Останнім часом наукові розробки все частіше зосереджують на вивченні одного з стародавніх видів роду Triticum L. – тетраплоїдній пшениці Triticum dicoccum (Schrank) Schuebl. – полби звичайної. Зростання попиту на цю культуру зумовлено комплексом господарсько-цінних ознак, успадкованих від диких предків. У статті проаналізовані та узагальнені відомості про походження полби, наведені біологічні характеристики, обговорені перспективи використання виду в селекційній роботі при здійсненні міжвидової гібридизації та порівнянні будови й еволюції геномів. Обговорюються досягнення з відродження полби як самостійної культури та використання як джерела господарсько-цінних ознак у селекційних програмах схрещувань з м’якою та твердою пшеницями. Наведені приклади успішного використання господарсько-цінних ознак полби для покращення сучасних високопродуктивних сортів пшениці. Представлені відомості про переваги зерна цієї культури над генетично близькими видами пшениці. Висвітлені такі важливі показники полби, як скоростиглість, стійкість до біотичних та абіотичних стресорів, якісний склад зерна, урожайність.
Описание: Стаття опублікована в Віснику Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2017. – Вип.2(41).
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1636
Располагается в коллекциях:Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.41

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
2017.02.092-102.Babenko_et_al.pdf573.09 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь