DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Вісник Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва >
Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.41 >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/1633

Название: Вплив щавлевої кислоти та нітропрусиду натрію на продуктивність і стійкість озимої пшениці до збудників септоріозу та бурої іржі
Авторы: Жук І. В.
Лісова Г. М.
Дмитрієв О. П.
Ключевые слова: Triticum aestivum
Septoria tritici
Puccinia reconditа
захисні реакції рослин
щавлева кислота
оксид азоту
Дата публикации: 2017
Издатель: Вісник Харківського національного аграрного університета ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Жук І. В., Лісова Г. М., Дмитрієв О. П. Вплив щавлевої кислоти та нітропрусиду натрію на продуктивність і стійкість озимої пшениці до збудників септоріозу та бурої іржі // Вісник Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2017. – Вип. 2 (41). – С. 67-77.
Серия/номер: Біологія;Вип.2(41).
Аннотация: Досліджено вплив композиції еліситора (щавлевої кислоти) з донором сигнальної молекули NO (нітропрусидом натрію) на стійкість рослин пшениці (Triticum aestivum) до збудників септоріозу Septoria tritici та бурої іржі Puccinia recondita. Обробка двох сортів пшениці (Поліська 90 і Столична) композицією еліситора з сигнальною молекулою індукувала їх хворобостійкість в польових умовах. Виявлено сортоспецифічний характер змін вмісту пероксиду водню при штучному ураженні рослин збудниками вказаних хвороб. Встановлено особливості фізіологічної дії імунокоректорів на морфогенез пшениці на різних стадіях розвитку інфекції. Відзначено посилення росту стебла і листків, підвищення кількості зерен в колосі та продуктивності. Зроблено висновок, що застосування композиції імунокоректорів є перспективним методом індукування системної стійкості рослин пшениці, в тому числі при ураженні їх кількома збудниками хвороб різної трофності.
Описание: Стаття опублікована в Віснику Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2017. – Вип.2(41).
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1633
Располагается в коллекциях:Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.41

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
2017.02.068-077.Zhuk_et_al.pdf1.01 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь