DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Вісник Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва >
Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.41 >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/1630

Название: Вплив гіпертермії на характер акумуляції та локалізації індоліл-3-оцтової кислоти у сортів Glycine max (L.) Merr. з різною стійкістю до абіотичних стресорів
Авторы: Косаківська І. В.
Войтенко Л. В.
Яроцька К. М.
Ліхньовський Р. В.
Ключевые слова: Glycine max
Bradyrhizobium japonicum
індоліл-3-оцтова кислота
гіпертермія
Дата публикации: 2017
Издатель: Вісник Харківського національного аграрного університета ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Косаківська І. В., Войтенко Л. В., Яроцька К. М., Ліхньовський Р. В. Вплив гіпертермії на характер акумуляції та локалізації індоліл-3-оцтової кислоти у сортів Glycine max (L.) Merr. з різною стійкістю до абіотичних стресорів // Вісник Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2017. – Вип. 2 (41). – С. 32-40.
Серия/номер: Біологія;Вип.2(41).
Аннотация: Методом високоефективної рідинної хроматографії–мас-спектрометрії досліджено вплив короткотривалого теплового стресу (40°С, 2 год) на вміст вільної та кон’югованої форм індоліл-3-оцтової (ІОК) кислоти у надземній частині та коренях двох сортів Glycine max (L.) Merr – Подільська 416 та КиВін. Показано, що у 35-денних рослин сої, вирощених з інокульованого активним штамом азотфіксуючих бактерій Bradyrhizobium japonicum 634б і неінокульованого насіння, у контрольних умовах переважала вільна форма ІОК, найбільший вміст якої було знайдено у коренях з азотфіксуючими бульбочками у холодостійкого сорту Подільська 416. Неспецифічною реакцією-відповіддю на гіпертермію виявилось зменшення вмісту ендогенної ІОК в коренях та надземній частині обох досліджуваних сортів. Специфічною реакцією на тепловий стрес стало домінування вільної форми ІОК у коренях без азотфіксуючих бульбочок у холодостійкого сорту Подільська 416, та кон’югованої – у посухостійкого сорту КиВін. Показано, що у підтриманні ауксинового гомеостазу в коренях з азотфіксуючими бульбочками у холодостійкого сорту Подільська 416 при гіпертермії задіяні реакції кон’югації. Найбільш виражені зміни у вмісті ІОК в умовах гіпертермії спостерігалися у рослин посухостійкого сорту КиВін.
Описание: Стаття опублікована в Віснику Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2017. – Вип.2(41).
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1630
Располагается в коллекциях:Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.41

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
2017.02.032-040.Kosakivska_et_al.pdf413.07 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь