DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Вісник Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва >
Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.42 >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/1626

Название: Характер успадкування морфологічних ознак та елементів продуктивності у гібридів спельтоїдний хемомутант × пшениця м’яка озима
Авторы: Якимчук Р. А.
Ключевые слова: Triticum aestivum
спельтоїдний мутант
форма колоса
фенотипове домінування
генетичний аналіз
Дата публикации: 2017
Издатель: Вісник Харківського національного аграрного університета ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Якимчук Р. А. Характер успадкування морфологічних ознак та елементів продуктивності у гібридів спельтоїдний хемомутант × пшениця м’яка озима // Вісник Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2017. – Вип. 3 (42). – С. 92-101.
Серия/номер: Біологія;Вип.3(42)
Аннотация: Досліджено характер успадкування морфологічних ознак колоса та елементів продуктивності гібридів F1 і F2, одержаних за схрещування спельтоїдного хемомутанту з пшеницею м’якою озимою. Ознаки спельтоїдність, червоне забарвлення колоскових лусок і безостість були домінантними. Такі кількісні параметри елементів продуктивності гібридів F1, як довжина стебла та колоса, кількість колосків з головного колоса близькі до показників спельтоїдного мутанту та виявляли проміжний, частково домінантний і наддомінантний типи успадкування. У гібридів F2 спостерігалося дигібридне розщеплення на форми з спельтоїдним, скверхедним та різновидів лютесценс/еритроспермум колосом з кількісною перевагою спельтоїдних рослин, що свідчить про контролювання ознаки форма колоса двома неалельними генами. Відсутність незалежного успадкування форми колоса і остистості в межах окремо взятих фенотипових класів вказує на зчеплення генів, що контролюють ці ознаки. Ознака червоне забарвлення колоскових лусок виявляла домінантний моногенний характер успадкування.
Описание: Стаття опублікована в Віснику Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2017. – Вип.3(42).
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1626
Располагается в коллекциях:Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.42

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
2017.03.092-101.Yakymchuk.pdf412.7 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь