DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Вісник Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва >
Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.42 >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/1625

Название: Вплив гіпертермії та ґрунтової посухи на ріст, вміст фотосинтетичних пігментів і мікроструктуру епідермісу листка Triticum spelta L.
Авторы: Косаківська І. В.
Бабенко Л. М.
Васюк В. А.
Войтенко Л. В.
Ключевые слова: Triticum spelta
гіпертермія
ґрунтова посуха
фотосинтетичні пігменти
мікроструктура епідермісу
Дата публикации: 2017
Издатель: Вісник Харківського національного аграрного університета ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Косаківська І. В., Бабенко Л. М., Васюк В. А., Войтенко Л. В. Вплив гіпертермії та ґрунтової посухи на ріст, вміст фотосинтетичних пігментів і мікроструктуру епідермісу листка Triticum spelta L. // Вісник Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2017. – Вип. 3 (42). – С. 81-91.
Серия/номер: Біологія;Вип.3(42)
Аннотация: Досліджено вплив короткотривалої гіпертермії (40°С, 2 год) та ґрунтової посухи на динаміку ростових процесів, вміст фотосинтетичних пігментів і мікроструктуру епідермісу листка Triticum spelta L. Показано, що морфофізіологічні зміни, зафіксовані у 14-добових рослин після дії обох стресорів, мали неспецифічні та специфічні ознаки. Зокрема, вплив обох стресорів призводив до зменшення маси та довжини пагонів і кореневої системи, проте більш виразні зміни зареєстровані після дії ґрунтової посухи. За морфометричними показниками корені виявилися більш чутливими до гіпертермії, ніж пагони. За умов гіпертермії та ґрунтової посухи зафіксовано зменшення вмісту хлорофілів і каротиноїдів. Показано, що у період відновлення після ґрунтової посухи відбулося подальше зниження вмісту фотосинтетичних пігментів. Мікроструктурний аналіз епідермісу амфістоматичної листкової пластинки виявив присутність однакової кількості продихів з близькими значеннями розмірів продихових щілин на адаксіальній та абаксіальній поверхнях. За умов ґрунтової посухи та гіпертермії характерні ознаки епідерми листкової пластинки T. spelta зберігалися. Разом з тим, збільшилась щільність воску.
Описание: Стаття опублікована в Віснику Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2017. – Вип.3(42).
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1625
Располагается в коллекциях:Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.42

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
2017.03.081-091.Kosakivska_et_al.pdf645.76 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь