DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Вісник Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва >
Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.42 >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/1624

Название: Вплив гіпертермії на характер акумуляції та локалізацію абсцизової кислоти у сортів Glycine max (L.) Merr. з різною стійкістю до абіотичних стресорів
Авторы: Косаківська І. В.
Войтенко Л. В
Яроцька К. М
Ключевые слова: Glycine max
Bradyrhizobium japonicum
абсцизова кислота
гіпертермія
Дата публикации: 2017
Издатель: Вісник Харківського національного аграрного університета ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Косаківська І. В., Войтенко Л. В., Яроцька К. М. Вплив гіпертермії на характер акумуляції та локалізацію абсцизової кислоти у сортів Glycine max (L.) Merr. з різною стійкістю до абіотичних стресорів // Вісник Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2017. – Вип. 3 (42). – С. 62-71.
Серия/номер: Біологія;Вип.3(42)
Аннотация: Методом високоефективної рідинної хроматографії мас-спектрометрії (ВЕРХ-МС) досліджено вплив короткотривалого теплового стресу (40°С, 2 год) на вміст вільної та кон’югованої форм абсцизової кислоти (АБК) у надземній частині і коренях двох сортів Glycine max (L.) Merr., що відрізнялися за стійкістю до абіотичних стресорів. Показано, що в органах 35-добових рослин холодостійкого сорту Подільська 416 та посухостійкого сорту КиВін, вирощених з інокульованого активним штамом азотфіксуючих бактерій Bradyrhizobium japonicum 634б і з неінокульованого насіння, у контрольних умовах переважала вільна форма АБК, за винятком пагонів посухостійкого сорту КиВін. Неспецифічною реакцією-відповіддю на гіпертермію виявилося зростання вмісту ендогенної АБК в коренях обох досліджуваних сортів та у надземній частині сорту КиВін. Присутність азотфіксуючих бульбочок на коренях обох сортів сої позитивно вплинула на накопичення вільної форми гормону за умов гіпертермії. Найбільш виражені зміни вмісту АБК в умовах гіпертермії спостерігалися у рослин посухостійкого сорту КиВін. Здатність до акумуляції ендогенної АБК у пагонах сорту КиВін за дії високої температури відповідає посухостійкості сорту та розглядається як складова реакції-відповіді, що формується на початку дії стресору. Обговорюється можливість впливу ризосферних азотфіксуючих мікроорганізмів на характер накопичення ендогенної АБК у коренях рослин сої.
Описание: Стаття опублікована в Віснику Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2017. – Вип.3(42).
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1624
Располагается в коллекциях:Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.42

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
2017.03.062-071.Kosakivska_et_al.pdf389.92 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь