DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Вісник Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва >
Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.45 >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/1618

Название: Фітогормони в органах спорофіту Dryopteris filix-mas (L.) Schott. в онтогенезі
Авторы: Войтенко Л. В.
Васюк В. А.
Косаківська І. В.
Ключевые слова: Dryopteris filix-mas
індоліл-3-оцтова
абсцизова та гіберелова кислоти
спорофіт
онтогенез
Дата публикации: 2018
Издатель: Вісник Харківського національного аграрного університета ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Войтенко Л. В., Васюк В. А., Косаківська І. В. Фітогормони в органах спорофіту Dryopteris filix-mas (L.) Schott. в онтогенезі // Вісник Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2018. – Вип. 2 (44). – С. 102-110.
Серия/номер: Біологія;Вип.2(44)
Аннотация: Методом високоефективної рідинної хроматографії-мас-спектрометрії (ВЕРХ-МС) ідентифіковано комплекс ендогенних фітогормонів та проаналізовано характер акумуляції вільної і кон’югованої форм індоліл-3-оцтової (ІОК), абсцизової (АБК) та гіберелової (ГК3) кислот в органах спорофіту лептоспорангіатної папороті Dryopteris filix-mas (L.) Schott. на різних фазах розвитку. Встановлено, що під час весняної вегетації на етапі інтенсивного росту центром локалізації кон’югованої ІОК було кореневище спорофіту, тоді як у ваях домінувала активна форма АБК. Під час розвитку сорусів, дозрівання спор та їх висипання кількість вільної ІОК та АБК у ваях збільшувалася. На етапі завершення вегетації вміст ІОК та АБК досягав максимуму з переважанням кон’югованої ІОК у ваях та кореневищі, а вільної АБК – у ваях. Максимальний вміст вільної ГК3 зафіксовано у ваях у фазі активних метаболічних процесів, тоді як при переході спорофіту до стану спокою у фазі осінньої вегетації максимальний вміст кон’югованої форми гормону був у кореневищах. Отримані результати свідчать, що у підтриманні ауксинового гомеостазу при переході від інтенсивного росту до формування та дозрівання спор у сорусах і на етапі завершення вегетації задіяні механізми кон’югації, а у період масового висипання зрілих спор метаболічні стратегії біосинтезу/катаболізму. Характер накопичення АБК опосередковано вказує на причетність гормону до активації захисних адаптаційних процесів в осінній період вегетації. Динаміка й локалізація ГК3 свідчить про її участь в регуляції процесів розвитку та дозрівання спор. Закономірності кількісних і якісних змін виявили подібність у функціях головних класів фітогормонів папороті D. filix-mas та вищих квіткових рослин.
Описание: Стаття опублікована в Віснику Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2018. – Вип. 2 (44).
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1618
Располагается в коллекциях:Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.45

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
2018.03.102-110.Voyitenko_et_al.pdf275.79 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь