DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Вісник Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва >
Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.44 >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/1540

Название: Ефекти взаємодії алелів генів VRD2 та PPD-B1 за господарсько-цінними ознаками рекомбінантно-інбредних ліній озимої пшениці (Triticum aestivum L.)
Авторы: Файт В. І.
Погребнюк О. О.
Балашова І. А.
Стельмах А. Ф.
Ключевые слова: Triticum aestivum
яровизація
фотоперіод
гени Vrd2 та Ppd-В1
морозостійкість
колосіння
урожай
Дата публикации: 2018
Издатель: Вісник Харківського національного аграрного університета ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Файт В. І., Погребнюк О. О., Балашова І. А., Стельмах А. Ф. Ефекти взаємодії алелів генів VRD2 та PPD-B1 за господарсько-цінними ознаками рекомбінантно-інбредних ліній озимої пшениці (Triticum aestivum L.) // Вісник Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2018. – Вип. 2 (44). – С. 100-108.
Серия/номер: Біологія;Вип.2(44)
Аннотация: Досліджено вплив алельних відмінностей генів Vrd2 і Ppd-В1 та їх взаємодії за зимо-, морозостійкістю, урожаєм та його компонентами у рекомбінантно-інбредних ліній F9 Оренбурзька 48//Cappelle Desprez/2B Chinese Spring. Алельні відмінності за геном Vrd2 та Ppd-В1 достовірно позначалися на тривалості періоду до колосіння, масі зерна з колоса, урожаї зерна і додатково за першим – на зимо-, морозостійкості рослин навесні та за другим – на морозостійкості рослин протягом зими, масі тисячі зерен, коефіцієнті господарського використання біомаси. Взаємодія алелів Ppd-В1с і vrd2 зумовлює більшу зимо- та морозостійкість проростків і рослин, що розкущилися, впродовж всього періоду зимівлі порівняно з іншими генотипами. У середньому за три роки відзначали тенденцію до зниження урожаю зерна ліній генотипу Ppd-В1с vrd2 порівняно з лініями більш продуктивного генотипу Vrd2 Ppd-В1с. Домінантні алелі генів Vrd2 і Ppd-В1с сприяють скоростиглості (скороченню періоду до колосіння), зростанню маси зерна колоса і формуванню більшого урожаю зерна. Їх спільна дія тільки посилює прояв вищенаведених ознак у генотипу з вказаним поєднанням алелів (Ppd-В1с Vrd2) порівняно з іншими генотипами, але відмінності від генотипу Ppd-В1с vrd2 виявилися не істотними. Відсутність суттєвої різниці між двома даними генотипами та більша зимо- і морозостійкість можуть вказувати на перспективність використання генотипу Ppd-В1с vrd2 при створенні адаптованих до умов степу України сортів озимої пшениці.
Описание: Стаття опублікована в Віснику Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2018. – Вип. 2 (44).
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1540
Располагается в коллекциях:Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.44

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
2018.02.100-108.Fait_et_al.pdf342.46 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь