DSpace О системе DSpace
 

DSpace KNAU >
Вісник Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва >
Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.44 >

Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://hdl.handle.net/123456789/1539

Название: Ефективність мікросателітного маркера рAHAS 16-17 при інтрогресії гена AHAS1 стійкості до гербіцидів в селекційний матеріал соняшнику
Авторы: Солоденко А. Є.
Ільченко А. С.
Вареник Б. Ф.
Ключевые слова: Helianthus annuus
гербіциди
стійкість
ДНК-маркери
ген AHAS1
Дата публикации: 2018
Издатель: Вісник Харківського національного аграрного університета ім. В.В. Докучаєва
Библиографическое описание: Солоденко А. Є., Ільченко А. С., Вареник Б. Ф. Ефективність мікросателітного маркера рAHAS 16-17 при інтрогресії гена AHAS1 стійкості до гербіцидів в селекційний матеріал соняшнику // Вісник Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2018. – Вип. 2 (44). – С. 94-99.
Серия/номер: Біологія;Вип.2(44)
Аннотация: Зменшення генетичного різноманіття сортів, втрата стійкості до хвороб та шкідників, забруднення навколишнього середовища, деградація ґрунтів призвели до зниження темпів приросту урожайності основних сільськогосподарських культур, що досягалася за рахунок звичайної фенотипічної селекції. Вирішення цієї проблеми можливе завдяки впровадженню в селекційні програми біотехнологічних підходів, що базуються на використанні молекулярних маркерів. У даній роботі проведено молекулярно-генетичне дослідження вихідного матеріалу, який залучено до програми створення інбредних ліній соняшника, стійких до гербіцидів групи сульфонілсечовини. Показана можливість ідентифікації та маркерного добору гібридних рослин від схрещувань зразка SURES-2 (носій мутантного гена AHAS1) з лініями селекції СГІ-НЦНС ОС 1019В і ОС 1029В за мікросателітним маркером pAHAS 16-17. Фенотипова оцінка стійкості підтвердила дані маркерного добору. У нащадків гомозиготних рослин F2 популяцій SURES-2 × ОС 1019В та SURES-2 × ОС 1029В, що за генотипом відповідають лінії-донору мутантного гена AHAS1, не виявлено розчеплення за стійкістю. Зразки, відібрані за результатами молекулярно-генетичного та морфологічного аналізів, складуть основу вихідного матеріалу для селекції нових самозапилених ліній, адаптованих до умов півдня України з генетично зумовленою стійкістю до гербіцидів групи сульфонілсечовини та комплексом господарсько-цінних ознак.
Описание: Стаття опублікована в Віснику Харківського національного аграрного університету. Серія Біологія. – 2018. – Вип. 2 (44).
URI: http://hdl.handle.net/123456789/1539
Располагается в коллекциях:Вісник.ХНАУ ім. В.В. Докучаєва Серія Біологія Вип.44

Файлы этого ресурса:

Файл Описание РазмерФормат
2018.02.094-099.Solodenko_et_al.pdf295.93 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть
View Statistics

Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.

 

Valid XHTML 1.0! DSpace Software Copyright © 2002-2005 MIT and Hewlett-Packard - Обратная связь